21 września 2016

"Europa zrzeszonych narodów według Staszica" - wystawa plenerowa na ulicy Śródmiejskiej

Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza do oglądania wystawy plenerowej na ulicy Śródmiejskiej. Tytuł wystawy: "Europa zrzeszonych narodów według Staszica". Scenariusz: Józef Olejniczak. Projekt graficzny: Zofia Kawalec-Łuszczewska. Reprodukowane materiały pochodzą ze zbiorów Biblioteki Narodowej i Muzeum Staszica.

16 sierpnia 2016

Ławeczka Stanisława Staszica w budżecie obywatelskim Piły na rok 2017

W budżecie obywatelskim Piły na rok 2017 jest zadanie pn. Budowa w centrum miasta Ławeczki Stanisława Staszica - zadanie OŚR 11. Głosować można osobiście lub przez portal www.konsultacjespoleczne.pila.pl. Warunki głosowania: trzeba być zameldowanym w Pile, trzeba mieć ukończone 16 lat, trzeba zagłosować dodatkowo na co najmniej jedno z listy małych zadań. Głosowanie trwa do 16 września 2016 r. Jeśli chcesz usiąść na ławeczce Staszica - zagłosuj!

12 sierpnia 2016

Koncert Adama Bałdycha "Solo"

Muzeum Stanisława Staszica w Pile oraz organizatorzy Music Festival & Master Class 2016 zapraszają na koncert "Adam Bałdych Solo". Koncert w ogrodzie Muzeum w sobotę 13 sierpnia 2016 r. godz. 20.00 (w razie niepogody w Sali Miejskiej w Inwest-Parku). Wstęp wolny. Relacja z koncertu - fot. W. Beszterda.

06 sierpnia 2016

Koncert Joanny Trzepiecińskiej i Bogdana Hołowni

Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza na koncert Joanny Trzepiecińskiej i Bogdana Hołowni (fortepian) pt. "Żarcik à propos". W programie m.in. piosenki Przybory i Wasowskiego, Marii Czubaszek, ballady z dwudziestolecia międzywojennego... Koncert w ogrodzie Muzeum w sobotę 6 sierpnia 2016 r. godz. 20.00 (w razie niepogody koncert odbędzie się w Sali Miejskiej w Inwest-Parku, ul. Dąbrowskiego 8). Wstęp wolny. Relacja z koncertu - fot. W. Beszterda.

16 lipca 2016

Czerwony Tulipan w ogrodzie Muzeum Staszica

Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza na koncert grupy "Czerwony Tulipan" - zespół w składzie: Ewa Cichocka, Krystyna Świątecka, Stefan Brzozowski, Andrzej Czamara, Andrzej Dondalski. W programie piosenka poetycka - utwory z 30-letniego repertuaru zespołu. Koncert w sobotę 16 lipca 2016 r. godz. 20.00. Wstęp wolny. Relacja z koncertu - foto W. Beszterda.

01 lipca 2016

Zaproszenie na koncert Krzysztofa Ścierańskiego z grupą The Colors

Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza na koncert zespołu The Colors - Krzysztof Ścierański (gitara basowa), Bernard Maseli (wibrafon), Dima Gorelik (gitara), Przemek Kuczyński (perkusja) - w piątek 1 lipca 2016 r. godz. 20.00 w ogrodzie Muzeum. W razie niepogody koncert odbędzie się w Sali Miejskiej w Inwest-Parku przy ul. Dąbrowskiego 8. Wstęp wolny. Relacja z koncertu - foto W. Beszterda.

29 czerwca 2016

Zaproszenie do saloniku literackiego na spotkanie pt. "Białoruskie klimaty"

Muzeum Stanisława Staszica w Pile oraz Stowarzyszenie Open Art zapraszają do saloniku literackiego na spotkanie pt. "Białoruskie klimaty". W programie poezja i proza białoruska. Teksty czytają Ewelina Wyrzykowska i aktorzy Teatru TAK! Miejsce i termin spotkania - Muzeum Staszica, ul. Browarna 18, środa 29 czerwca 2016 r. godz. 19.00. Wstęp wolny.

27 maja 2016

Nagroda dla Muzeum Staszica w konkursie IZABELLA 2015

Z przyjemnością informujemy, że w tegorocznej edycji Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku IZABELLA 2015 Muzeum Stanisława Staszica w Pile otrzymało trzecią nagrodę w kategorii Działalność naukowa i wydawnicza za książkę pt. "Korespondencja w materiach obraz kraju i narodu polskiego rozjaśniających 1807". Konkurs jest organizowany przez Fundację Muzeów Wielkopolskich pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

25 maja 2016

Zaproszenie na kolejny wykład z cyklu "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Staszicu"

Muzeum Stanisława Staszica zaprasza na kolejny wykład z cyklu pt. "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Staszicu, ale boicie się zapytać" - w środę 25 maja 2016 r. o godz. 18.00. Wykład pt. "Jak Stanisław Staszic Uniwersytet Warszawski organizował" wygłosi Maciej Usurski. Wstęp wolny!

20 maja 2016

Kiedy pilska archeologia była na ustach wszystkich!

Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza na wykład prof. Andrzeja Kokowskiego pt. "O tym, jak przez moment pilska archeologia była na ustach wszystkich" - wykład towarzyszy promocji książki pt. "Na tropie zaginionych odkryć. Archeologia w świetle doniesień prasowych z dawnej prowincji Grenzmark-Posen-Westpreussen". Spotkanie w piątek 20 maja 2016 r. godz. 18.00. Wstęp wolny.