23 września 2015

Zaproszenie dla seniorów do Muzeum na weekend 26-27 września br.

Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza seniorów do odwiedzania Muzeum w najbliższy weekend 26 i 27 września br. w ramach akcji "60+kultura" zainicjowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tegoroczna edycja tej akcji odbywa się pod hasłem "Pierwszy weekend jesieni, weekendem seniora z kulturą". Muzeum Stanisława Staszica oferuje w tych dniach bezpłatny wstęp do Muzeum i możliwość zwiedzania wystawy stałej oraz wystawy czasowej poświęconej Stanisławowi Kostce Potockiemu.

18 września 2015

Zaproszenie na IX Spotkanie Staszicowskie oraz na wernisaż wystawy "Stanisław Kostka Potocki 1755-1826. Polityk, miłośnik sztuki, kolekcjoner i wolnomularz"

Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza na IX Spotkanie Staszicowskie - w piątek 18 września 2015 r. w godz. od 9.00 do 14.00; spotkanie odbędzie się w sali beżowej Inwest-Parku przy ul Dąbrowskiego 8. W programie dziewięć referatów i komunikatów z najnowszymi opracowaniami na temat Staszica. Tego samego dnia po południu o godz. 18.00 w siedzibie Muzeum odbędzie się wernisaż wystawy pt. "Stanisław Kostka Potocki 1755-1826. Polityk, miłośnik sztuki, kolekcjoner i wolnomularz". Potocki i Staszic współpracowali na niwie nauki i oświaty w latach Księstwa Warszawskiego i Królestwa Polskiego. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Archiwum Głównego Akt Dawnych, Biblioteki Narodowej, Muzeum Narodowego w Warszawie i Muzeum Narodowego w Poznaniu oraz Muzeum S. Staszica w Pile.

10 września 2015

Album "Przystanek na żądanie - Anastazy B. Wiśniewski"

Nakładem Muzeum Stanisława Staszica w Pile ukazała się pierwsza książka o Anastazym Bogdanie Wiśniewskim (1943-2011), artyście, który mówił o sobie, że jest "teoretykiem, krytykiem i twórcą, malarzem i grafikiem, pedagogiem i wędkarzem, animatorem życia artystycznego". Uprawiał sztukę konceptualną, mail-art., tapeart, "sztukę powspółczesną", malarstwo, jest autorem wielu wydawnictw artystycznych, jak "Zeznania kontestatora" czy "Listy Ewy Sztuki do Pana Leszka". Album pt. "Przystanek na żądanie - Anastazy B. Wiśniewski" przygotowali: Wojciech Beszterda, Leopold Duszka-Kołcz i Witold Kanicki. Wszystkie teksty są w języku polskim i angielskim. Książka jest do kupienia u wydawcy w cenie 45 zł (stron 194, format 26 x 21 cm). Zamówienia można składać na adres e-mail: biuro@muzeumstaszica.pl.

28 sierpnia 2015

Zaproszenie na wystawę pt. "Anastazy B. Wiśniewski - Przystanek na żądanie"

Galeria Muzeum Stanisława Staszica w Pile oraz Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile zapraszają na wystawę monograficzną pt. "Anastazy B. Wiśniewski - Przystanek na żądanie". Kuratorami wystawy są Wojciech Beszterda, Leopold Duszka-Kołcz i Witold Kanicki. Ekspozycja w Galerii BWAiUP w Pile przy ul. Okrzei 9. Wernisaż w piątek 28 sierpnia 2015 r. godz. 19.00. Wstęp wolny.

27 sierpnia 2015

Zaproszenie na wystawę pt. "Anastazy B. Wiśniewski - prywatnie"

Galeria Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza na wystawę fotografii pt. "Anastazy B. Wiśniewski - prywatnie". Autorami wystawy są Wojciech Beszterda i Leopold Duszka-Kołcz. Eksponowane zdjęcia pochodzą ze zbiorów autorów oraz innych archiwów prywatnych. Po wernisażu odbędzie się spotkanie z twórcami książki pt. "Przystanek na żądanie - Anastazy B. Wiśniewski". Termin i miejsce wystawy oraz spotkania: czwartek 27 sierpnia 2015 r. godz. 18.00, Galeria Muzeum Staszica, Piła ul. Browarna 18. Wstęp wolny.

16 sierpnia 2015

Komunikat o zmianie miejsca koncertu ON MY WAY

Muzeum Stanisława Staszica w Pile informuje, że niedzielny koncert ON MY WAY w ramach Music Festival & Master Class odbędzie się w Miejskiej Sali Koncertowej przy ul. Dąbrowskiego 8. Godzina rozpoczęcia koncertu pozostaje bez zmian - 21.00. Wstęp wolny.
15 sierpnia 2015

Zaproszenie na koncert ON MY WAY w ramach Music Festival & Master Class

Muzeum Stanisława Staszica w Pile oraz organizatorzy Music Festival & Master Class zapraszają na koncert ON MY WAY. THE CELLO SESSION (jazz / blues & gospel). Wystąpią: Christina Jaccard, Daniel Pezzotti, Dave Ruosch i Andreas Schmid. Termin i miejsce koncertu: niedziela 16 sierpnia 2015 r. godz. 21.00, ogród przy Muzeum Staszica. Koncert w ramach Music Festival & Master Class 2015. Wstęp wolny.

08 sierpnia 2015

Zaproszenie na koncert NEW BONE

Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza na koncert grupy New Bone pt. "Follow me". W programie muzyka Bronisława Kapera i Henryka Warsa we współczesnej, jazzowej aranżacji. Wystąpią: Tomasz Kudyk, Bartłomiej Prucnal, Dominik Wania, Maciej Adamczak i Dawid Fortuna. Termin i miejsce koncertu: sobota 8 sierpnia 2015 r. godz. 20.00, ogród przy Muzeum Staszica. Wstęp wolny.

19 lipca 2015

Fotorelacja z koncertu Mirosława Czyżykiewicza

W sobotę 18 lipca br. w ogrodzie przy Muzeum Staszica w Pile wystąpił z recitalem Mirosław Czyżykiewicz. W załączeniu fotorelacja z koncertu (zdjęcia Wojciech Beszterda).

07 lipca 2015

Fotorelacja z koncertu Piotra Machalicy

W sobotę 4 lipca br. w ogrodzie przy Muzeum Stanisława Staszica w Pile wystąpił Piotr Machalica. W załączeniu fotorelacja z koncertu (zdjęcia Wojciech Beszterda).