06 sierpnia 2016

Koncert Joanny Trzepiecińskiej i Bogdana Hołowni

Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza na koncert Joanny Trzepiecińskiej i Bogdana Hołowni (fortepian) pt. "Żarcik à propos". W programie m.in. piosenki Przybory i Wasowskiego, Marii Czubaszek, ballady z dwudziestolecia międzywojennego... Koncert w ogrodzie Muzeum w sobotę 6 sierpnia 2016 r. godz. 20.00 (w razie niepogody koncert odbędzie się w Sali Miejskiej w Inwest-Parku, ul. Dąbrowskiego 8). Wstęp wolny. Relacja z koncertu - fot. W. Beszterda.

16 lipca 2016

Czerwony Tulipan w ogrodzie Muzeum Staszica

Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza na koncert grupy "Czerwony Tulipan" - zespół w składzie: Ewa Cichocka, Krystyna Świątecka, Stefan Brzozowski, Andrzej Czamara, Andrzej Dondalski. W programie piosenka poetycka - utwory z 30-letniego repertuaru zespołu. Koncert w sobotę 16 lipca 2016 r. godz. 20.00. Wstęp wolny. Relacja z koncertu - foto W. Beszterda.

01 lipca 2016

Zaproszenie na koncert Krzysztofa Ścierańskiego z grupą The Colors

Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza na koncert zespołu The Colors - Krzysztof Ścierański (gitara basowa), Bernard Maseli (wibrafon), Dima Gorelik (gitara), Przemek Kuczyński (perkusja) - w piątek 1 lipca 2016 r. godz. 20.00 w ogrodzie Muzeum. W razie niepogody koncert odbędzie się w Sali Miejskiej w Inwest-Parku przy ul. Dąbrowskiego 8. Wstęp wolny. Relacja z koncertu - foto W. Beszterda.

29 czerwca 2016

Zaproszenie do saloniku literackiego na spotkanie pt. "Białoruskie klimaty"

Muzeum Stanisława Staszica w Pile oraz Stowarzyszenie Open Art zapraszają do saloniku literackiego na spotkanie pt. "Białoruskie klimaty". W programie poezja i proza białoruska. Teksty czytają Ewelina Wyrzykowska i aktorzy Teatru TAK! Miejsce i termin spotkania - Muzeum Staszica, ul. Browarna 18, środa 29 czerwca 2016 r. godz. 19.00. Wstęp wolny.

27 maja 2016

Nagroda dla Muzeum Staszica w konkursie IZABELLA 2015

Z przyjemnością informujemy, że w tegorocznej edycji Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku IZABELLA 2015 Muzeum Stanisława Staszica w Pile otrzymało trzecią nagrodę w kategorii Działalność naukowa i wydawnicza za książkę pt. "Korespondencja w materiach obraz kraju i narodu polskiego rozjaśniających 1807". Konkurs jest organizowany przez Fundację Muzeów Wielkopolskich pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

25 maja 2016

Zaproszenie na kolejny wykład z cyklu "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Staszicu"

Muzeum Stanisława Staszica zaprasza na kolejny wykład z cyklu pt. "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Staszicu, ale boicie się zapytać" - w środę 25 maja 2016 r. o godz. 18.00. Wykład pt. "Jak Stanisław Staszic Uniwersytet Warszawski organizował" wygłosi Maciej Usurski. Wstęp wolny!

20 maja 2016

Kiedy pilska archeologia była na ustach wszystkich!

Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza na wykład prof. Andrzeja Kokowskiego pt. "O tym, jak przez moment pilska archeologia była na ustach wszystkich" - wykład towarzyszy promocji książki pt. "Na tropie zaginionych odkryć. Archeologia w świetle doniesień prasowych z dawnej prowincji Grenzmark-Posen-Westpreussen". Spotkanie w piątek 20 maja 2016 r. godz. 18.00. Wstęp wolny.

13 maja 2016

Noc Muzeów 2016

Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza na ósmą edycję Nocy Muzeów w Pile - w sobotę 14 maja br. godz. 19.00-01.00. W programie zwiedzanie wystaw, wykłady, koncert (koncert pt. "Śpiewnik" Janusza Szroma i Zbigniewa Wrombla z zespołem odbędzie się w Sali Miejskiej w Inwest-Parku!). Szczegółowy program w załączniku. Wstęp wolny.

12 maja 2016

Zaproszenie na wystawę fotografii pt. "Fenotypie - ... Rutkowski / Spek / Spek"

Galeria Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza na wystawę fotografii pt. "Fenotypie - ... Rutkowski / Spek / Spek". Wernisaż w piątek 13 maja 2016 r. godz. 18.00. Wystawa czynna do 12 czerwca br. Więcej na stronie www.galeriams.pl.

28 kwietnia 2016

Zaproszenie do saloniku literackiego na spotkanie pt. "Przebudzenia"

Muzeum Stanisława Staszica w Pile oraz Stowarzyszenie Open Art zapraszają do saloniku literackiego na spotkanie pt. "Przebudzenia". Teksty czytają: Dorota Nina Semenov i Paweł Majchrzak. Śpiew: Dominika Wróbel. Spotkanie odbędzie się w Muzeum 28 kwietnia 2016 roku godz. 18.00. Wstęp wolny.