22 kwietnia 2016

Zaproszenie na wystawę fotografii Jerzego Bonińskiego

Galeria Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza na wystawę fotografii Jerzego Bonińskiego. Wernisaż w piątek 22 kwietnia 2016 roku godzina 18.00. Wystawa czynna do 10 maja br. Więcej na stronie www.galeriams.pl.

30 marca 2016

Zaproszenie na trzeci wykład z cyklu pt. "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Staszicu, ale boicie się zapytać"

Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza na trzeci wykład z cyklu pt. "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Staszicu, ale boicie się zapytać". Wykład pt. "Do przyczyn wielkich nieszczęść narodu polskiego należą Żydzi. Stanisław Staszic - zwolennik asymilacji ludu izraelskiego czy antysemita?" wygłosi Maciej Usurski w środę 30 marca 2016 r. godz. 18.00. Wstęp wolny.

19 marca 2016

Zaproszenie na wystawę malarstwa pt. "Abstrakcja w rzeczy"

Galeria Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza na wystawę malarstwa pt. "Abstrakcja w rzeczy". Swoje obrazy wystawiają: Marcin Bielski, Jan Kośmieja i Michał Jan Wielowiejski. Wernisaż wystawy w sobotę 19 marca 2016 r. o godzinie 18.00. Wystawa czynna do 10 kwietnia br. Więcej na stronie www.galeriams.pl.

19 lutego 2016

Zaproszenie na wystawę fotografii "30 lat PAcamera CLUB"

Galeria Muzeum Stanisława Staszica w Pile oraz Muzeum Okręgowe w Suwałkach i Centrum Sztuki Współczesnej - Galeria Andrzeja Strumiłły w Suwałkach zapraszają na wystawę pt. "30 lat PAcamera Club - fotografie wybrane". Wernisaż wystawy w piątek 19 lutego 2016 r. godz. 17.30. Wystawa czynna do 13 marca br. Więcej na stronie www.galeriams.pl.

14 lutego 2016

Publiczna między myślącymi rozmowa - zaproszenie na promocję książki pt. "Korespondencja w materiach obraz kraju i narodu polskiego rozjaśniających 1807"

Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza na promocję książki pt. "Korespondencja w materiach obraz kraju i narodu polskiego rozjaśniających 1807". Tytułowa korespondencja jest świadectwem debaty politycznej sprzed dwóch wieków. Debatę tę wywołał Staszic broszurą pt. "O statystyce Polski". Wstęp do książki napisał Marian Skrzypek, teksty opracował i przypisami opatrzył Józef Olejniczak. Termin i miejsce spotkania: niedziela 14 lutego 2016 r. godz. 10.30; Muzeum Staszica, Piła, ul. Browarna 18. Wstęp wolny.

12 lutego 2016

Zaproszenie do saloniku literackiego na spotkanie pt. "Stan nieważkości"

Muzeum Stanisława Staszica oraz Stowarzyszenie Open Art zapraszają do saloniku literackiego na spotkanie pt. "Stan nieważkości". W programie poezja Grupy Poetyckiej Sprężyna. Wiersze czytają: Hanna Gozdal, Jarosław Harasimowicz i Ewa Nowakowska. Muzyka: Karolina Mechlińska i Karol Szonowski. Termin i miejsce spotkania: piątek 12 lutego 2016 r. godz. 18.30, Muzeum Staszica, Piła, ul. Browarna 18. Wstęp wolny.

21 stycznia 2016

Ferie w Muzeum Staszica - spotkanie z fotografem Henrykiem Królem

Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza na spotkanie z trzcianeckim fotografem Henrykiem Królem, który opowie o swojej fotograficznej pasji i pokaże swoje wybrane zdjęcia i realizacje. Termin i miejsce spotkania: środa 27 stycznia 2016 r. godz. 11.00 w siedzibie Muzeum Staszica. Więcej danych w załączniku. Wstęp wolny.

20 stycznia 2016

Zaproszenie na drugi wykład z cyklu pt. "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Staszicu, ale boicie się zapytać"

Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza na drugi wykład z cyklu pt. "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Staszicu, ale boicie się zapytać". Wykład (pt. "Chcąc dojść, o czym florentczycy myślą, szpiegowałem po ulicach i placach". Florencja w "Dzienniku podróży" Staszica) wygłosi Maciej Usurski w środę 20 stycznia 2016 r. o godz. 18.00. Wstęp wolny.

19 stycznia 2016

Ferie w Muzeum Staszica - spotkanie z pilskim kolekcjonerem Maciejem Usurskim

Muzeum Stanisława Staszica zaprasza na spotkanie z pilskim kolekcjonerem Maciejem Usurskim. Podczas spotkania będzie można zobaczyć wyjątkowe przedmioty związane z przeszłością Piły, takie jak dawne karty pocztowe z widokami miasta, zdjęcia pilskich fotografów (wykonane m.in. podczas walk o Piłę w 1945 czy dokumentujące rozbiórkę kościoła Świętych Janów), pamiątki związane z funkcjonowaniem w Pile obozu jenieckiego w czasie I wojny światowej, przedmioty życia codziennego (w tym pamiątki po wicekonsulacie RP w Pile sprzed 1939 roku). Będzie też można wysłuchać wielu ciekawych opowieści. Miejsce i termin spotkania: Muzeum Staszica, ul. Browarna 18, wtorek 19 stycznia 2016 r. godz. 11.00. Wstęp wolny.

15 stycznia 2016

Zaproszenie na wystawę "Face 2 Face"

Galeria Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza na wystawę fotografii Jolanty Gawryś Jędrej i Zdzisława Mackiewicza pt. "Face 2 Face". Wernisaż wystawy w piątek 15 stycznia 2016 r. godz. 18.00. Wystawa czynna do 14 lutego 2016 r. Więcej na stronie www.galeriams.pl.