Strona główna  ›  Aktualności  ›  Archiwum  ›  2013

13 września 2013

Zaproszenie na wystawę "Studnia nieszczęścia, czyli Piła w 1893 roku"

Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza na wystawę pt. "Studnia nieszczęścia, czyli Piła w 1893 roku". Wystawa dokumentuje jedną z wielu katastrof, które w przeszłości nawiedziły gród nad Gwdą. W maju 1893 r. podczas wiercenia studni doszło do gwałtownej erupcji wody. W następstwie tej katastrofy kilkadziesiąt rodzin straciło dach nad głową. Wydarzenie to było głośne w całych ówczesnych Niemczech i na ziemiach polskich pod zaborami, komentowane było również w specjalistycznych czasopismach.

30 sierpnia 2013

Zaproszenie na wystawę "Wymiary czasu i przestrzeni"

Galeria Muzeum Stanisława Staszica w Pile oraz Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile zapraszają na wystawę "Wymiary czasu i przestrzeni - 10 lat Galerii Muzeum Staszica w Pile". W wystawie bierze udział 23 artystów. Kuratorami wystawy są Marianna Michałowska i Wojciech Beszterda. Patronat honorowy: Prezydent Miasta Piły Piotr Głowski oraz Starosta Pilski Mirosław Mantaj. Wernisaż wystawy w piątek 30 sierpnia 2013 r. godz. 19.00 w siedzibie BWAiUP w Pile ul. Okrzei 9/2.

29 sierpnia 2013

Zaproszenie na wystawę "Monidło"

Galeria Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza na spotkanie z Andrzejem Różyckim i Jerzym Piątkiem - kuratorami wystawy "Monidło - kolejna próba rehabilitacji". Termin i miejsce spotkania: czwartek 29 sierpnia 2013 r. godz. 18.00, siedziba Muzeum Staszica w Pile ul. Browarna 18. Wstęp wolny.

21 sierpnia 2013

Wystawa plenerowa na ul. Śródmiejskiej

Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza do oglądania wystawy plenerowej na ul. Śródmiejskiej. Tytuł wystawy: "W chwilach wolnych od prac tak licznych... Życie towarzyskie, sport i rekreacja w dawnej Pile". Autorem wystawy jest Maciej Usurski. Wystawę zaprojektowała Zofia Kawalec-Łuszczewska. Reprodukowane materiały pochodzą za zbiorów Macieja Usurskiego, Rafała Ruty, Macieja Kabata, Izby Muzealnej w Cuxhaven i Muzeum Okręgowego w Pile.

20 sierpnia 2013

Koncert "Brazilian Chamber Jazz Group"

Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza na koncert "Brazilian Chamber Jazz Group" - we wtorek 20 września 2013 r. godzina 21.00. Grupa w składzie: Josse Koning (vocal), Daniel Pezzotti (cello), Hans Vroomans (piano) i Luis Ribeiro (drums). Koncert w ramach V Music Festival & Master Class 2013. Wstęp wolny.

09 sierpnia 2013

Zaproszenie na koncert "Chopin - Jagodziński"

Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza na koncert pt. "Chopin - Jagodziński" w piątek 9 sierpnia 2013 r. o godzinie 20.30 w ogrodzie przy muzeum. Występuje Andrzej Jagodziński Trio. Wstęp wolny.

W razie niepogody koncert odbędzie się w siedzibie BWAiUP w Pile ulica Okrzei 9/2 (stosowny komunikat ukaże się na stronie internetowej muzeum).

05 sierpnia 2013

Gawęda "Na Górnym" w bibliotece przy ulicy Ludowej

Muzeum Stanisława Staszica w Pile oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 1 w Pile zapraszają na kolejną gawędę o dawnej Pile. Temat spotkania: "Na Górnym". Wykład poprowadzi kustosz Maciej Usurski. Termin i miejsce spotkania: 5 sierpnia 2013 r. godzina 18.00, siedziba PiMBP Filia nr 1 przy ulicy Ludowej 11. Wstep wolny.

31 lipca 2013

Zaproszenie na gawędę o pilskich terenach zielonych

Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza na kolejną gawędę o dawnej Pile - w środę 31 lipca 2013 r. o godzinie 18.00. Temat gawędy: "Pilskie tereny zielone". Gawędę wygłosi Rafał Ruta. Spotkanie jest organizowane w ramach obchodów jubileuszu 500-lecia potwierdzenia praw miejskich Piły. Wstęp wolny.

29 lipca 2013

Wystawa plenerowa na placu Zwycięstwa

Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza do oglądania wystawy plenerowej na placu Zwycięstwa. Tytuł wystawy: "Dawne centrum miasta. Nowy Rynek". Wystawa na 20 planszach pokazuje zabudowę i ważniejsze budowle przedwojennego rynku oraz odbywające się na nim ogólnomiejskie uroczystości i wydarzenia, w tym wybrane aspekty życia codziennego mieszkańców. Autorem wystawy jest Maciej Usurski, wystawę zaprojektowała Zofia Kawalec-Łuszczewska. Reprodukowane materiały pochodzą ze zbiorów Macieja Usurskiego, Rafała Ruty i Izby Muzealnej w Cuxhaven. Wystawę będzie można oglądać do połowy sierpnia br.

12 lipca 2013

Warsztaty fotograficzno-edukacyjne "Piła - fotoeksploracja miasta"

Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza do udziału w warsztatach fotograficzno-edukacyjnych pt. "Piła - fotoeksploracja miasta". Warsztaty odbędą się w dniach od 19 do 21 lipca 2013 r. Prowadzenie: Jarosław Klupś i Wojciech Beszterda. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń (tel. 67 213 15 67). Początek warsztatów w piątek 19 lipca br. godz. 18.00. Wstęp wolny.