Strona główna  ›  Aktualności  ›  Archiwum  ›  2015

24 grudnia 2015

Muzeum w czasie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku

Muzeum Stanisława Staszica w Pile informuje, że w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku będzie czynne dla zwiedzających: w czwartek 24 grudnia do godz. 12.00; w sobotę i niedzielę 26 i 27 grudnia w godz. od 10.00 do 16.00. W pierwszy dzień świąt, w piątek 25 grudnia, oraz 1 stycznia 2016 r. Muzeum będzie zamknięte.

11 grudnia 2015

Zaproszenie na wystawę malarstwa Marka Haładudy pt. "Pentimento"

Galeria Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza na wystawę malarstwa Marka Haładudy pt. "Pentimento". Wernisaż wystawy w piątek 11 grudnia 2015 r. godz. 18.00. Wystawa czynna do 10 stycznia 2016 r. Więcej na stronie www.galeriams.pl.

30 listopada 2015

Warsztaty fotografii otworkowej - brak wolnych miejsc!

Muzeum Stanisława Staszica informuje, że jest już komplet uczestników warsztatów fotografii otworkowej, które odbędą się w najbliższy weekend 5 i 6 grudnia br. od godz. 10.00.

26 listopada 2015

Zaproszenie do saloniku literackiego na spotkanie pt. "Gdy zajdzie słońce"

Muzeum Stanisława Staszica w Pile oraz Stowarzyszenie Open Art zapraszają do saloniku literackiego na spotkanie pt. "Gdy zajdzie słońce". W programie poezja i fragmenty prozy. Śpiew i czytanie: Dominika Piechota i Piotr Nadulski. Spotkanie w czwartek 26 listopada 2015 r. godz. 18.30. Wstęp wolny.

11 listopada 2015

Cykl wykładów pt. "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Staszicu (ale boicie się zapytać)"

Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza na cykl wykładów pt. "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Staszicu (ale boicie się zapytać)". Wykład wprowadzający w środę 11 listopada 2015 r. godz. 18.00. Wstęp wolny.

06 listopada 2015

Zaproszenie na wystawę fotografii pt. "Mimikra"

Galeria Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza na wystawę fotografii pt. "Mimikra. Realizacje Pracowni Narracji Fotograficznej Wydziału Sztuki Mediów ASP w Warszawie". Autorzy: Tymek Bryndal, Jonasz Chlebowski, Antonina Konopelska, Magdalena Morawik, Kuba Mozolewski, Michał Szaranowicz, Piotr Urbaniec, Ernest Wińczyk i Wiktoria Wojciechowska. Kuratorami są: Wojciech Beszterda i Prot Jarnuszkiewicz; współpraca: Iza Maciusowicz. Wernisaż w piątek 6 listopada 2015 r. godz. 18.00. Wystawa czynna do 6 grudnia br. Więcej na stronie www.galeriams.pl.

16 października 2015

Zaproszenie do saloniku literackiego na spotkanie z Edmundem Muscarim Czynszakiem

Muzeum Stanisława Staszica w Pile oraz Stowarzyszenie Open Art zapraszają do saloniku literackiego na spotkanie z Edmundem Muscarim Czynszakiem - w piątek 16 października 2015 r. godzina 18.00. Spotkanie prowadzi Agnieszka Podanowska. Wiersze czytają: Andrzej Hajduś i Marek Makowski. Śpiew: Dominika Wróbel. Wstęp wolny.

23 września 2015

Zaproszenie dla seniorów do Muzeum na weekend 26-27 września br.

Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza seniorów do odwiedzania Muzeum w najbliższy weekend 26 i 27 września br. w ramach akcji "60+kultura" zainicjowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tegoroczna edycja tej akcji odbywa się pod hasłem "Pierwszy weekend jesieni, weekendem seniora z kulturą". Muzeum Stanisława Staszica oferuje w tych dniach bezpłatny wstęp do Muzeum i możliwość zwiedzania wystawy stałej oraz wystawy czasowej poświęconej Stanisławowi Kostce Potockiemu.

18 września 2015

Zaproszenie na IX Spotkanie Staszicowskie oraz na wernisaż wystawy "Stanisław Kostka Potocki 1755-1826. Polityk, miłośnik sztuki, kolekcjoner i wolnomularz"

Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza na IX Spotkanie Staszicowskie - w piątek 18 września 2015 r. w godz. od 9.00 do 14.00; spotkanie odbędzie się w sali beżowej Inwest-Parku przy ul Dąbrowskiego 8. W programie dziewięć referatów i komunikatów z najnowszymi opracowaniami na temat Staszica. Tego samego dnia po południu o godz. 18.00 w siedzibie Muzeum odbędzie się wernisaż wystawy pt. "Stanisław Kostka Potocki 1755-1826. Polityk, miłośnik sztuki, kolekcjoner i wolnomularz". Potocki i Staszic współpracowali na niwie nauki i oświaty w latach Księstwa Warszawskiego i Królestwa Polskiego. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Archiwum Głównego Akt Dawnych, Biblioteki Narodowej, Muzeum Narodowego w Warszawie i Muzeum Narodowego w Poznaniu oraz Muzeum S. Staszica w Pile.

10 września 2015

Album "Przystanek na żądanie - Anastazy B. Wiśniewski"

Nakładem Muzeum Stanisława Staszica w Pile ukazała się pierwsza książka o Anastazym Bogdanie Wiśniewskim (1943-2011), artyście, który mówił o sobie, że jest "teoretykiem, krytykiem i twórcą, malarzem i grafikiem, pedagogiem i wędkarzem, animatorem życia artystycznego". Uprawiał sztukę konceptualną, mail-art., tapeart, "sztukę powspółczesną", malarstwo, jest autorem wielu wydawnictw artystycznych, jak "Zeznania kontestatora" czy "Listy Ewy Sztuki do Pana Leszka". Album pt. "Przystanek na żądanie - Anastazy B. Wiśniewski" przygotowali: Wojciech Beszterda, Leopold Duszka-Kołcz i Witold Kanicki. Wszystkie teksty są w języku polskim i angielskim. Książka jest do kupienia u wydawcy w cenie 45 zł (stron 194, format 26 x 21 cm). Zamówienia można składać na adres e-mail: biuro@muzeumstaszica.pl.