Więcej w tym dziale

25.05.2026 - obchody 200 rocznicy śmierci S. Staszica w Zespole Szkół Ekonomicznych w Poznaniu

Dnia 25 maja miały miejsce obchody 200 rocznicy śmierci Stanisława Staszica zorganizowane przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Poznaniu. Uroczystość rozpoczęła się odsłonięciem ławeczki S. Staszica przed budynkiem szkoły i złożeniem kwiatów przez panią dyrektor i przedstawicieli uczniów pod popiersiem patrona. Następnie w sali gimnastycznej miała miejsce akademia, podczas której przedstawiono różnego rodzaju inicjatywy realizowane przez szkołę w Roku Staszicowskim i wręczano nagrody - "Staśki" - wyróżnionym nauczycielom i uczniom. Akademię uświetnił występ artystyczny przygotowany przez uczniów. ZSE w Poznaniu jest jedyną szkołą staszicowską w Polsce, która posiada dwa popiersia patrona i ławeczkę jemu dedykowaną. Muzeum Staszica reprezentowali pani dyrektor Joanna Rychlik-Łukasiewicz oraz kustosz dr Maciej Usurski.

 

ZSE w Poznaniu

Muzeum Stanisława Staszica w Pile
ul. Browarna 18, 64-920 Piła
tel. 67 213 15 67, kom. +48 798898001
biuro@muzeumstaszica.pl

Projekt i realizacja MYKK