27 czerwca (czwartek), godz. 18.00 czwarte, ostatnie spotkanie z dr. Witoldem Kanickim z cyklu ,,Co z tą sztuką?"
24 czerwca 2019

"Czy artysta od/tworzy naturę? Biologiczne wątki w sztuce współczesnej”
Sztuka współczesna często zwraca się w stronę natury. Jednakże relacja artysty z przyrodą wygląda obecnie zupełnie inaczej, niż miało to miejsce w poprzednich stuleciach. Możliwości nauki pozwalają im bowiem na kreację nowej, nieznanej dotąd natury. Ingerując w genetykę artyści zmieniają estetykę świata. Także proces odtwarzania i naśladowania natury, umożliwiony za pomocą środków mechanicznej rejestracji (fotografii, filmu, skanowania) zmienił relację pomiędzy sztuką a rzeczywistością. Z tego powodu biologiczne wątki stają się jednym z najmocniej eksplorowanych tematów w dziełach wykonywanych przy pomocy różnych mediów.
Serdecznie zapraszamy!

Spotkanie w ogrodzie Muzeum z dr. Witoldem Kanickim