Aktualność etyki - elementarz etyczny Karola Wojtyły - spotkanie autorskie z dr Henrykiem Kusiem
12 marca 2019

Muzeum Stanisława Staszica zaprasza na spotkanie autorskie z dr Henrykiem Kusiem "Aktualność etyki - elementarz etyczny Karola Wojtyły", które odbędzie się w czwartek 14 marca o godz. 18 w siedzibie Muzeum.

Książka "Elementarz etyczny" zawiera tekst Karola Wojtyły zilustrowany fotograficznie przez Henryka Kusia. Zdjęcia odnoszą się do polskiej drogi Karola Wojtyły od Wadowic do Lublina.  Została wydana przez Wydawnictwo Akapit, Lublin, 2018. Książka będzie do nabycia na spotkaniu promocyjnym.

Henryk Kuś - dr nauk humanistycznych (Wydział Filozofii KUL) zajmuje się publicystyką na temat sztuki, w tym szczególnie fotografii od lat 80. XX wieku. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików, autor szeregu wystaw indywidualnych (ostatnia - "Perfect Passed", prezentowana była w Instytucie Historii Sztuki KUL, Lublin, 2018), uczestnik wystaw zbiorowych, miedzy innymi "Photo-obiekt", Warszawa, 2013. Prace w zbiorach Muzeum Lubelskiego oraz Towarzystwa Przyjaciół Sztuki "Zachęta" w Lublinie.

Spotkanie autorskie z dr Henrykiem Kusiem