Więcej w tym dziale

Byle nie o miłości - Nula Stankiewicz śpiewa piosenki Agnieszki Osieckiej
30 czerwca 2017

Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza 1 lipca br. o godz. 20.30 na koncert "Byle nie o miłości - piosenki Agnieszki Osieckiej". Wystąpią: Nula Stankiewicz - śpiew, Janusz Strobel - gitara, Mariusz "Fazi" Mielczarek - saksofony, flet, Paweł Pańta - kontrabas, Cezary Konrad - perkusja. Koncert w ogrodzie Muzeum (w razie niepogody w sali miejskiej w Inwest-Park). Wstęp wolny.

 

"Byle nie o miłości" to koncert złożony z piosenek Agnieszki Osieckiej w 20-lecie jej śmierci - wzbogacony o fragmenty wywiadów z poetką. Koncert ten stworzyła Nula Stankiewicz wraz z Januszem Stroblem, zapraszając do współpracy wspaniałych muzyków – Pawła Pańtę (kontrabas), Cezarego Konrada (perkusja) i Mariusza „Faziego” Mielczarka (saksofony, flet, klarnet). To koncert dla tych, którzy lubią nucić przeboje poetki oraz dla tych, którzy są ciekawi nowych interpretacji. To recital, w którym nie brakuje znanych przebojów, ale są także piosenki mało popularne. Kilkanaście utworów, miniaturowych opowieści
w nieprzypadkowej kolejności.


Nula Stankiewicz to artystka znana przede wszystkim w kręgach piosenki literackiej. Zadebiutowała jako laureatka kilku konkursów poezji śpiewanej, ale szybko odkryła, że konkursy nie są zadawalającą ją formą. Występowała w wielu składach, ale od kilkunastu niemal lat na stałe współpracuje z Januszem Stroblem. W 2013 r. wspólnie stworzyli dwupłytowy album „Strobel Kofta Wołek” (21 piosenek do słów Jonasza Kofty i Jana Wołka z muzyką Janusza Strobla, śpiewane przez Nulę Stankiewicz), którego nakład wyczerpał się niemal natychmiast. Płyta została wznowiona w formie jednopłytowego albumu pt. „Wybrane”. Ponadto artyści pracują nad kolejnymi płytami. Cechą charakterystyczną Nuli jest zachowanie poetyckości i subtelności, w połączeniu z jazzowymi aranżacjami muzyków, z którymi współpracuje. Ta kompilacja to znak firmowy artystki.

Muzeum Stanisława Staszica w Pile
ul. Browarna 18, 64-920 Piła
tel. 67 213 15 67, kom. +48 798898001
biuro@muzeumstaszica.pl

Projekt i realizacja MYKK