Muzeum Stanisława Staszica laureatem Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku w Wielkopolsce "IZABELLA 2018"
22 maja 2019

Dnia 20 maja 2019 r. w Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej odbyła się już po raz siedemnasty  gala, na której uhonorowano wyróżnieniami i nagrodami przedstawicieli muzeów wielkopolskich. Konkurs na Wydarzenie Muzealne Roku w Wielkopolsce „Izabella 2018” organizowany przez Fundację Muzeów Wielkopolskich objął honorowym patronatem Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak. Wręczono 30 nagród i wyróżnień i jedną nagrodę specjalną. Wśród laureatów znalazło się Muzeum Stanisława Staszica w Pile, które otrzymało wyróżnienie w Kategorii I Działalność wystawiennicza za wystawę czasową „Obóz jeniecki w Pile 1914-1919”. Członkowie kapituły konkursu „Izabella 2018” w uzasadnieniu przyznania wyróżnienia napisali: Niezwykle oryginalny temat, mało znany szerszej publiczności, a poruszający ważny problem. Podkreślić należy zaangażowanie oraz oddźwięk wystawy w formie odwiedzin rodzin dawnych jeńców. Należy podkreślić, że Muzeum Stanisława Staszica w Pile zostało laureatem tego prestiżowego konkursu już po raz czwarty. Wcześniej otrzymało nagrody w Kategorii III Działalność naukowa i wydawnicza za publikacje: „Pod znakiem Staszica” (autor J. Olejniczak), „Było takie miasto. Piła na dawnych kartach pocztowych 1896-1944” (autorzy M. Usurski i R. Ruta) oraz „Korespondencja w materiach obraz kraju i narodu polskiego rozjaśniających 1807” (oprac. J. Olejniczak, wstęp prof. M. Skrzypek).

Izabella 2018 - wyróżnienie dla Muzeum Stanisława Staszica