Więcej w tym dziale

Promocja książki Sobiesława Kolanowskiego pt. "Szkice dla większych całości"
20 stycznia 2018

Muzeum Stanisława Staszica w Pile oraz Stowarzyszenie Magnus Ventus zapraszają na promocję książki Sobiesława Kolanowskiego pt. "Szkice dla większych całości" - w sobotę 20 stycznia 2018 r. godz. 18.00. W programie spotkanie z autorem oraz improwizacje kontrabasowe w wykonaniu Damiana Kostki. Wstęp wolny.

 

Sobiesław Kolanowski – urodzony w Pile. W latach 1999–2000 studiował  na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Szczecińskiej. W tym samym czasie rozpoczął swoje pierwsze próby literackie. Po studiach wrócił do Piły, gdzie do dziś pracuje jako architekt. Równocześnie rozwija swoje umiejętności pisarskie.

 

W roku 2016 jego opowiadanie Ironia losu znalazło się w ścisłym finale konkursu miesięcznika „Nowa Fantastyka” na opowiadanie z uniwersum Wiedźmina stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego. Tekst opublikowano w pokonkursowej antologii Wiedźmin. Szpony i kły (SUPERNOWA 2017). W tym samym 2016 roku jego opowiadanie  14 dni zwykłych zostało wyróżnione w ogólnopolskim konkursie literackim PWN. Opowiadanie to jest częścią debiutanckiego zbioru opowiadań Szkice dla większych całości (Wydawnictwo Poligraf), który trafi do sprzedaży w styczniu 2018 roku.                                                                   

Od kilku lat jest członkiem pilskiego Stowarzyszenia Magnus Ventus, angażującym się w organizację kolejnych edycji Music Festival & Master Class.                                                                                  

 

Damian Kostka – urodzony w Poznaniu. Kontrabasista i gitarzysta, absolwent Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu oraz Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Pobierał także nauki u takich muzyków, jak: Ron Carter, Gary Peacock, Dominique di Piazza, Dariusz Oleszkiewicz.                                                                                        

 

Na swoim koncie ma wiele nagród i wyróżnień (indywidualnych oraz zespołowych) zdobytych na festiwalach i konkursach jazzowych w Polsce i za granicą, m.in.:  International Tarnów Jazz Contest; Bielska Zadymka Jazzowa; Czech Jazz Contest; Ogólnopolski Przegląd Zespołów Jazzowych i Bluesowych Gdyńskiego Sax Clubu; Festiwal Jazz Wolności; Niemen Non Stop; Discovered by Good Time Radio oraz Jazz Juniors i Krokus Jazz Festiwal; Jazz nad Odrą; Jazz Fruit w Pradze.

 

Obecnie współpracuje z laureatem Grammy pianistą Włodkiem Pawlikiem oraz Łukaszem Pawlikiem, Jerzym Małkiem, a także zespołami: Weezdob Collective, Zagórski & Kądziela Collaboration i Global Schwung Quintet.                                                 

 

Muzeum Stanisława Staszica w Pile
ul. Browarna 18, 64-920 Piła
tel. 67 213 15 67, kom. +48 798898001
biuro@muzeumstaszica.pl

Projekt i realizacja MYKK