Aktualne informacje

Muzeum Stanisława Staszica w Pile jest muzeum biograficznym poświęconym postaci Stanisława Staszica (1755-1826) - jednej z najwybitniejszych osobistości polskiego oświecenia, zarazem najznakomitszemu z pilan. Siedzibą Muzeum S. Staszica jest dawny dom Stasziców przy ulicy Browarnej. Muzeum S. Staszica jest m.in. wydawcą "Zeszytów Staszicowskich"

20 stycznia 2018

Promocja książki Sobiesława Kolanowskiego pt. "Szkice dla większych całości"

Muzeum Stanisława Staszica w Pile oraz Stowarzyszenie Magnus Ventus zapraszają na promocję książki Sobiesława Kolanowskiego pt. "Szkice dla większych całości" - w sobotę 20 stycznia 2018 r. godz. 18.00. W programie spotkanie z autorem oraz improwizacje kontrabasowe w wykonaniu Damiana Kostki. Wstęp wolny.

19 stycznia 2018

Wystawa fotografii Michała Bugalskiego pt. "Siostry"

Galeria Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza na wystawę fotografii Michała Bugalskiego pt. "Siostry". Wernisaż w piątek 19 stycznia 2018 r. godz. 18.00. Wystawa czynna do 11 lutego br.

Więcej na stronie www.galeriams.pl.

27 grudnia 2017

Zaproszenie do saloniku literackiego na spotkanie pt. "W świecie Tolkiena"

Muzeum Stanisława Staszica w Pile oraz Nieformalna Grupa U-TWÓR zapraszają do saloniku literackiego na spotkanie pt. "W świecie Tolkiena" - w środę 27 grudnia 2017 r. godz. 18.00. W programie: recytacja i prelekcja - Anna Adamczyk-Śliwińska, redaktorka naczelna almanachu Aiglos; oprawa muzyczna - Izabela Ostaszewska (flet poprzeczny). Wstęp wolny.

20 grudnia 2017

Muzeum w czasie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku

Muzeum Stanisława Staszica w Pile informuje, że w czasie tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku będzie czynne dla zwiedzających w drugi dzień świąt, tj. 26 grudnia. W Wigilię i pierwszy dzień świąt, tj. 24 i 25 grudnia, a także 31 grudnia 2017 r. oraz 1 stycznia 2018 r. Muzeum będzie zamknięte.

19 grudnia 2017

Wojenny dziennik Piete Kuhr już w sprzedaży

Muzeum Stanisława Staszica informuje, że książka: Piete Kuhr, "...znów się tam spotkamy!". Wojenny dziennik dziewczynki 1914-1918 (Piła 2017) jest już w sprzedaży. Książkę można kupić m.in. w Muzeum Staszica i w Regionalnym Centrum Kultury oraz w pilskich księgarniach. Cena książki: 44 zł. Książkę można zamawiać również w systemie sprzedaży wysyłkowej, składając zamówienie na adres e-mail: biuro@muzeumstaszica.pl (z doliczeniem kosztów wysyłki - 13 zł paczka pocztowa ekonomiczna).

18 grudnia 2017

Zakończenie drugiego otwartego polskiego konkursu wiedzy o Staszicu

Muzeum Stanisława Staszica w Pile informuje, że dobiegł końca "Drugi otwarty pilski konkurs wiedzy o Stanisławie Staszicu". Zwyciężczynią została Kamila Cichoracka-Banasik, która zdobyła 100 punktów na 110 możliwych. 18 bm. w siedzibie Muzeum odbyła się uroczystość podsumowania konkursu i wręczenia nagród. Laureatom gratulujemy i zapraszamy do przyszłorocznej edycji konkursu.

17 grudnia 2017

Promocja wojennego dziennika Piete Kuhr

Muzeum Stanisława Staszica w Pile oraz Regiuonalne Centrum Kultury - Fabryka Emocji w Pile zapraszają na promocję książki: Piete Kuhr (Jo Mihaly), "...znów się tam spotkamy!". Wojenny dziennik dziewczynki 1914-1918, Piła 2017. Spotkanie w sali kameralnej RCK w niedzielę 17 grudnia br. godz. 17.00. Wstęp wolny.

15 grudnia 2017

Zaproszenie na wystawę fotografii Lucjana Demidowskiego pt. "Obrazy iluzoryczne"

Galeria Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza na wystawę fotografii Lucjana Demidowskiego pt. "Obrazy iluzoryczne". Wernisaż w piątek 15 grudnia 2017 r., godz. 18.00. Wystawa czynna do 14 stycznia 2018 r. Więcej na stronie www.galeriams.pl.

12 grudnia 2017

Drugi otwarty pilski konkurs wiedzy o Stanisławie Staszicu - klasyfikacja końcowa

Muzeum Stanisława Staszica w Pile informuje, że został rozstrzygnięty "Drugi otwarty pilski konkurs wiedzy o Stanisławie Staszicu". Zwyciężczynią została Kamila Cichoracka-Banasik, która uzyskała 100 punktów na 110 możliwych. Zwyciężczyni gratulujemy! Wyniki drugiej serii pytań i klasyfikacja końcowa w załączniku.

11 grudnia 2017

Konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Muzeum Stanisława Staszica w Pile

Prezydent Miasta Piły ogłosił konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Muzeum Stanisława Staszica w Pile. Termin składania ofert upływa 10 stycznia 2018 r. Treść zarządzenia i ogłoszenia o konkursie w załączniku.