Strona główna  ›  Aktualności  ›  Archiwum  ›  2014

13 września 2014

Spotkanie w saloniku literackim pt. "Nadziei maleńka orkiestra"

Muzeum Stanisława Staszica w Pile oraz Stowarzyszenie Open Art zapraszają do saloniku literackiego na spotkanie pt. "Nadziei maleńka orkiestra". W programie poezja i literatura rosyjska. Śpiew Aleksandra Karpińska. Recytacja Dorota Sobacka i Adam Tchorek. Miejsce i termin spotkania: Muzeum S. Staszica, Piła, ul. Browarna 18, sobota 13 września 2014 r., godzina 18.00. Wstęp wolny.

12 września 2014

Zaproszenie na wystawę "Waldemar Świerzy - portrety"

Galeria Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza na wystawę "Waldemar Świerzy - portrety". Eksponowane prace pochodzą z kolekcji Władysława Serwatowskiego. Wernisaż w piątek 12 września 2014 r., godzina 18.00. Podczas wernisażu spotkanie z W. Serwatowskim. Wystawa czynna do 12 października br. Więcej na stronie www.galeriams.pl.

10 września 2014

Zaproszenie na gawędę historyczną pt. "Z dziejów pilskiego gimnazjum"

Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza na spotkanie z cyklu "Gawędy o dawnej Pile". W programie gawęda Macieja Usurskiego pt. "Z dziejów pilskiego gimnazjum". Miejsce i termin spotkania: Muzeum S. Staszica, Piła, ul. Browarna 18, środa 10 września 2014 r., godzina 18.00. Wstęp wolny.

19 sierpnia 2014

Zaproszenie na koncert "Project Grappelli"

Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza na koncert pt. "Project Grappelli", którym czterech polskich jazzmanów składa hołd wielkiemu Stéphane`owi Grappellemu. Grają: Maciej Strzelczyk - skrzypce, Andrzej Jagodziński - akordeon, Konrad Zemler - gitara, Andrzej Łukasik - kontrabas. Koncert w ramach Music Festival & Master Class Piła 2014. Czas i miejsce koncertu: wtorek 19 sierpnia, godzina 21.00, ogród muzeum. Wstęp wolny.

01 sierpnia 2014

Old Timers w ogrodzie Muzeum Staszica

Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza na koncert legendy polskiego jazzu tradycyjnego Old Timers w piątek 1 sierpnia 2014 r. o godzinie 20.00. Grupa w składzie: Jerzy Galiński - klarnet, Wojciech Kamiński - fortepian, Zbigniew Konopczyński - puzon, Bogdan Kulig - perkusja, Jerzy Kuszakiewicz - trąbka, Paweł Tartanus - banjo, śpiew, Andrzej Zielak - kontrabas. Miejsce koncertu - ogród przy muzeum. Wstęp wolny.

19 lipca 2014

Zaproszenie na koncert Doroty Osińskiej i Pawła Stankiewicza

Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza na koncert Doroty Osińskiej i Pawła Stankiewicza (gitara) pt. "Teraz" - w sobotę 19 lipca br. o godz. 20.00. Koncert promuje ostatnią płytę finalistki The Voice of Poland. Miejsce koncertu: ogród przy muzeum. Wstęp wolny.

05 lipca 2014

Zaproszenie na pokaz malowania i barwienia tkanin "Od koloru do wzoru"

Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza na plenerowy pokaz malowania i barwienia tkanin ph. "Od koloru do wzoru". Pokaz odbędzie się w ogrodzie przy muzeum w sobotę 5 lipca 2014 r. od godz. 11.30. Wstęp wolny.

27 czerwca 2014

Zaproszenie na koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza

Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza na koncert pt. "Piosenki, z których się żyje" w wykonaniu Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza - w piątek 27 czerwca 2014 r. o godzinie 20.00. Miejsce koncertu: ogród przy muzeum. Wstęp wolny.

25 czerwca 2014

Zaproszenie na spotkanie pt. "Wokół Piły - spacer rubieżami miasta śladami Wilhelma Roloffa"

Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza na spotkanie z cyklu "Gawędy o dawnej Pile" - w środę 25 czerwca 2014 r. o godzinie 18.00. W programie wykład dra Rafała Ruty pt. "Wokół Piły - spacer rubieżami miasta śladami Wilhelma Roloffa". Wstęp wolny.

24 czerwca 2014

Zaproszenie do saloniku literackiego na spotkanie z Tadeuszem Wyrwą-Krzyżańskim

Muzeum Stanisława Staszica w Pile oraz Stowarzyszenie Open Art zapraszają do saloniku literackiego na spotkanie z Tadeuszem Wyrwą-Krzyżańskim. Spotkanie poprowadzi Ewelina Wyrzykowska. Wiersze przeczyta Małgorzata Chwiłkowska-Kępczyńska. Miejsce i termin spotkania: Muzeum S. Staszica w Pile, ul. Browarna 18, 24 czerwca (wtorek), godz. 19.00. Wstęp wolny.