21 października 2016

Tożsamość fotografii - spotkanie autorskie z Zdzisławem Mackiewiczem

Muzeum Stanisława Staszica w Pile oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu zapraszają na spotkanie autorskie z Zdzisławem Mackiewiczem pt. "Tożsamość fotografii" - w piątek 21 października 2016 r. godz. 18.00. Spotkanie odbędzie się w ramach III Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjażdżałki. Wstęp wolny. Relacja ze spotkania - fot. W. Beszterda.

19 października 2016

Zaproszenie do saloniku literackiego na spotkanie pt. "Poezja śpiewana"

Muzeum Stanisława Staszica w Pile oraz Stowarzyszenie Open Art zapraszają do saloniku literackiego na spotkanie pt. "Poezja śpiewana". W programie - poezja śpiewana: Dominika Wróbel i Paweł Melnarowicz, poezja czytana: Monika Siwiec. Spotkanie w środę 19 października 2016 r. godz. 18.00. Wstęp wolny.

14 października 2016

Wystawa fotografii Michała Jakubowicza "subPark: Miejsca"

Galeria Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza na wystawę fotografii Michała Jakubowicza pt. "subPark: Miejsca". Wernisaż wystawy w piątek 14 października 2016 r. godz. 18.00. Wystawa czynna do 6 listopada br. Więcej na stronie www.galeriams.pl.

07 października 2016

Stasziciada Pilska 2016 - Regulamin "Pierwszego otwartego pilskiego konkursu wiedzy o Stanisławie Staszicu"

Muzeum Stanisława Staszica w Pile ogłasza rozpoczęcie "Pierwszego otwartego pilskiego konkursu wiedzy o Stanisławie Staszicu". Regulamin konkursu w załączniku.

30 września 2016

Stasziciada Pilska 2016

Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza do udziału w wydarzeniach STASZICIADY PILSKIEJ 2016. W programie są wystawy plenerowe na ulicy Śródmiejskiej (gdzie już stoi wystawa poświęcona "Europie zrzeszonych narodów według Staszica", a wkrótce stanie wystawa "Kto nam odkrył Tatry?"), konkurs wiedzy o Staszicu pod hasłem "Jak to nie wiem, kiedy wiem", spektakl Teatru Telewizji z 1974 roku pt. "Król i aktor" (jednym z bohaterów sztuki jest Staszic) oraz koncert chóru kameralnego Cantores Minores Wratislavienses. Szczegóły na plakatach i w kolejnych komunikatach.

28 września 2016

Staszic - ksiądz - Kościół - religia. Zaproszenie na wykład z cyklu "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Staszicu"

Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza na kolejny wykład z cyklu "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Staszicu" - w środę 28 września 2016 r. godz. 18.00. Wykład pt. "»Bez religii społeczeństwo ani długo trwać, ani być szczęśliwe nie może«. Staszic - ksiądz - Kościół - religia" wygłosi Józef Olejniczak. Wstęp wolny.

24 września 2016

Weekend seniora z kulturą

Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza seniorów do odwiedzania Muzeum w pierwszy weekend jesieni 24 i 25 września 2016 roku. W ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego KULTURA 60+ Muzeum oferuje bezpłatny wstęp na wystawę stałą i czasową dla osób powyżej 60. roku życia.

21 września 2016

"Europa zrzeszonych narodów według Staszica" - wystawa plenerowa na ulicy Śródmiejskiej

Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza do oglądania wystawy plenerowej na ulicy Śródmiejskiej. Tytuł wystawy: "Europa zrzeszonych narodów według Staszica". Scenariusz: Józef Olejniczak. Projekt graficzny: Zofia Kawalec-Łuszczewska. Reprodukowane materiały pochodzą ze zbiorów Biblioteki Narodowej i Muzeum Staszica.

16 sierpnia 2016

Ławeczka Stanisława Staszica w budżecie obywatelskim Piły na rok 2017

W budżecie obywatelskim Piły na rok 2017 jest zadanie pn. Budowa w centrum miasta Ławeczki Stanisława Staszica - zadanie OŚR 11. Głosować można osobiście lub przez portal www.konsultacjespoleczne.pila.pl. Warunki głosowania: trzeba być zameldowanym w Pile, trzeba mieć ukończone 16 lat, trzeba zagłosować dodatkowo na co najmniej jedno z listy małych zadań. Głosowanie trwa do 16 września 2016 r. Jeśli chcesz usiąść na ławeczce Staszica - zagłosuj!

12 sierpnia 2016

Koncert Adama Bałdycha "Solo"

Muzeum Stanisława Staszica w Pile oraz organizatorzy Music Festival & Master Class 2016 zapraszają na koncert "Adam Bałdych Solo". Koncert w ogrodzie Muzeum w sobotę 13 sierpnia 2016 r. godz. 20.00 (w razie niepogody w Sali Miejskiej w Inwest-Parku). Wstęp wolny. Relacja z koncertu - fot. W. Beszterda.