Więcej w tym dziale

Ferie zimowe w Muzeum Staszica
09 stycznia 2019

15 stycznia (wtorek) 2019, godz. 11

"Skarby z muzealnej kolekcji" - gawęda połączona z prezentacją wybranych obiektów z muzealnej kolekcji i biblioteki.

Spotkanie będzie rzadką okazją do zobaczenia obiektów z muzealnej kolekcji, które ze względu na ograniczone możliwości ekspozycyjne są przechowywane w magazynie lub prezentowane jedynie na wystawach czasowych w Pile i innych placówkach muzealnych w kraju. Zobaczymy książki, dokumenty, druki, grafiki, mapy i plany, medale i inne przedmioty, w tym również te nabyte w ostatnim czasie do zbiorów i nigdy jeszcze nie prezentowane publiczności! Każdy z nich zostanie opatrzony komentarzem z nawiązaniem do życia i działalności Stanisława Staszica oraz anegdotami dotyczącymi najznakomitszego z pilan. Prowadzenie: Maciej Usurski

 

22 stycznia (wtorek) 2019, godz. 10

"O domu Stasziców na Zamościu" - gawęda połączona z prezentacją slajdów.

Na spotkaniu przedstawimy historię domu Stasziców na Zamościu (obecnie siedziba Muzeum), opowiemy o przebiegu i ciekawostkach związanych z odbudową budynku po zakończeniu II wojny światowej. Postaramy się również odpowiedzieć na pytanie czy naprawdę w tym domu urodził się Stanisław Staszic?

Prowadzenie: Maciej Usurski

 

23 stycznia (środa) 2019 godz. 11

"Fotografia w podróży" - spotkanie z fotografikiem Wojciechem Beszterdą połączone z prezentacją slajdów.

Spotkanie będzie się składało z dwóch części. Najpierw W. Beszterda oprowadzi po wystawie fotografii Wojciecha Sternaka "Dwie z dróg" poświęconej twórczemu wykorzystaniu fotografii podróżniczej. Zobaczymy zdjęcia z Laponii oraz fotografie prezentujące materialne pozostałości po dawnej międzywojennej granicy polsko-niemieckiej. Podczas drugiej części zostaną przedstawione różne przykłady fotografii podróżniczej oraz zdjęcia z wyprawy W. Beszterdy do Kanady.

Zapraszamy również chętnych do przyniesienia na pendriveach swoich zdjęć z podróży i skorzystania z możliwości konsultacji i rozmowy na ich temat z prowadzącym spotkanie!

 

Zapraszamy na spotkania zarówno uczniów szkół wraz z rodzicami, jak i osoby starsze zainteresowane historią i fotografią.

 

Fotografia w podróży

O domu Stasziców na Zamościu

Skarby z muzealnej kolekcji

Muzeum Stanisława Staszica w Pile
ul. Browarna 18, 64-920 Piła
tel. 67 213 15 67, kom. +48 798898001
biuro@muzeumstaszica.pl

Projekt i realizacja MYKK