Więcej w tym dziale

"O Kubie muzyku" - spektakl lalkowy dla dzieci
08 maja 2024

"O Kubie muzyku"
spektakl lalkowy dla dzieci w wykonaniu
Teatru Pracownia Lalek z Chrustowa

Z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich oraz
Jubileuszu 20 lat Polski w Unii Europejskiej

11 maja 2024 (sobota), godz. 12:00
ul. Browarna 18
ogród Muzeum S. Staszica

scenariusz, reżyseria, muzyka, teksty piosenek: Marek Gawroński
występują Aleksandra i Marek Gawrońscy
czas trwania – około 30 minut

Bajka opowiada historię pewnego chłopca – grajka o imieniu Kuba, samotnie wędrującego przez świat. Pewnego dnia chłopiec trafia do królestwa, w którym grasuje straszliwy smok… .
To pełne emocji przedstawienie, ze wzruszającą fabułą oraz przepięknymi piosenkami śpiewanymi na żywo. To także tradycyjne, ręcznie wykonane lalki, przepiękne kostiumy i kolorowe dekoracje. Nieduże wymiary teatru pudełkowego pozwolą na zagranie spektaklu w prawie każdej przestrzeni. A po spektaklu z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania dzieci, nawet te najtrudniejsze.

Teatr Pracownia Lalek
to niezależny zespół teatralny, który działa od 2017 roku. Siedzibą naszego teatru jest miejscowość Chrustowo pod Ujściem. Jesteśmy absolwentami Podyplomowego Studium Reżyserii Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu. Pasjonujemy się teatrem formy, teatrem lalek i teatrem plastycznym. Naszym ulubionym rodzajem lalki jest bunraku („Leki na miłość”, "Freedom in my Mind"). W naszym ich repertuarze występują też lalki żyworękie („A słońce świeciło…”), muppet („Rogi, czyli dylematy Arlekina”) oraz lalki planszetowe („O Kubie muzyku”). Grane przez nas spektakle, kierowane i do dorosłych, i do dzieci, oparte są na autorskich scenariuszach i opatrzone barwną scenografią, niepowtarzalnymi, ręcznie robionymi lalkami i kostiumami."
 

Teatr Pracownia Lalek

Muzeum Stanisława Staszica w Pile
ul. Browarna 18, 64-920 Piła
tel. 67 213 15 67, kom. +48 798898001
biuro@muzeumstaszica.pl

Projekt i realizacja MYKK