Więcej w tym dziale

Wernisaż wystawy Roberta Kukli - "Popieraj swojego malarza".
23 sierpnia 2023

R o b e r t   K u k l a

 

"Popieraj swojego malarza"

 

Wystawa malarstwa w Muzeum S. Staszica w Pile

 

Otwarcie 1.09.2023 (piątek), godz. 18.00

 

 

 

Robert Kukla, ur. 1968 r., absolwent Uniwersytetu Śląskiego - Wydział Artystyczno- Pedagogiczny. Zajmuje się malarstwem, scenografią teatralną, projektowaniem graficznym, sztuką ulicy oraz prowadzi zajęcia warsztatowe dla dzieci i młodzieży. Pracownik Świdnickiego Ośrodka Kultury - instruktor do spraw  plastyki i fotografii.

 

Organizator i kurator wystaw i imprez artystycznych. Stypendysta Miasta Świdnicy (2008) i laureat Nagrody Miasta Świdnicy w Dziedzinie Kultury (2015).

Autor wystaw indywidualnych oraz uczestnik wielu wystaw zbiorowych, organizator plenerów
i konkursów malarskich.

 

---------------

Wystawa Popieraj swojego malarza jest interpretacją wrażeń związanych z efektami pracy prowincjonalnych pracowni plastycznych, z czasów PRL, w zderzeniu pozostałości po ich działaniu ze współczesnością. Składa się z kilku cykli obrazów.

Cykle „Murale” oraz „Murale, vol. 2" z lat 1999-2019 to malarska próba nawiązania do zjawiska wielkoformatowych reklam ściennych z czasów PRL w zderzeniu ze współczesnymi realiami.

Cykl „Sklepy polskie” (z lat 2014 – 17) to krytyczna interpretacja dzisiejszej rzeczywistości, pokazana przez pryzmat sieci handlowych i ich klienteli.

Prace z cyklu „Szablony na murach” (2021) także odwołują się do sztuki ulicznej, są kompozycjami wykonanymi sprayami, przy użyciu starych szablonów literniczych. Autor cały czas rozwija swoje cykle malarskie, nie uważa ich za formę zamkniętą.

 

 

Zestaw prac Roberta Kukli prezentowany w Galerii Muzeum Staszica w Pile został przygotowany we współpracy z Agencją Zegart.

 

wernisaż wystawy R. Kukli

Robert Kukla

Muzeum Stanisława Staszica w Pile
ul. Browarna 18, 64-920 Piła
tel. 67 213 15 67, kom. +48 798898001
biuro@muzeumstaszica.pl

Projekt i realizacja MYKK