Więcej w tym dziale

Wystawa grafik Emmy Kwiatkowskiej TIC TAC TOE
03 kwietnia 2019

Zapraszamy do Galerii Muzeum Staszica na otwarcie wystawy grafik Emmy Kwiatkowskiej TIC TAC TOE.

12 kwietnia 2019 (piątek), godz. 18.00

 

„TIC TAC TOE” to wystawa prezentująca zestaw grafik powstałych w trakcie ostatnich pięciu lat – najważniejszego dla mnie, jako kształtującego się wciąż twórcy, czasu.

 

Proces twórczy traktuję jako rodzaj autoterapii, mój naturalny sposób radzenia sobie z własnymi emocjami, „przetrawieniem” zarówno trudności, jak i uniesień. Od kilku lat w swoich pracach poruszam i pogłębiam tę samą tematykę, wykorzystując szerokie spektrum ludzkich lęków w odniesieniu do siebie samej i otoczenia, ale również wzajemnych relacji i komplikacji w kontaktach interpersonalnych. Wśród wielu zagadnień, o których mówię, jest lęk przed brakiem domu pojmowanego zarówno jako miejsce, ale też azyl i poczucie bezpieczeństwa, lęk przed brakiem akceptacji, oceną, zaufaniem, miłością, lęk przed śmiercią – własną i bliskich, samotnością, (…). Wszystkie te tematy zestawiam ze swoimi inspiracjami (muzyką, podróżami,...) z przekorą, prowokując, bagatelizując i konfrontując odbiorcę z kontrowersyjnym nieraz odklejeniem symbolu, zmianą kontekstu, żartem.

 

W pracy warsztatowca łączę ze sobą różne techniki druku wklęsłego i wypukłego.

Znalazłam swój autorski sposób na najlepszą artykulację myśli właśnie przez łączenie kolorowych połaci nieregularnej, ostro ciętej drzeworytniczej płaszczyzny, oraz szkieletowej, rysunkowo i geometrycznie potraktowanej matrycy metalowej.

 

 

Emma Kwiatkowska TIC TAC TOE

Muzeum Stanisława Staszica w Pile
ul. Browarna 18, 64-920 Piła
tel. 67 213 15 67, kom. +48 798898001
biuro@muzeumstaszica.pl

Projekt i realizacja MYKK