Aktualne informacje

Muzeum Stanisława Staszica w Pile jest muzeum biograficznym poświęconym postaci Stanisława Staszica (1755-1826) - jednej z najwybitniejszych osobistości polskiego oświecenia, zarazem najznakomitszemu z pilan. Siedzibą Muzeum S. Staszica jest dawny dom Stasziców przy ulicy Browarnej. Muzeum S. Staszica jest m.in. wydawcą "Zeszytów Staszicowskich"

09 stycznia 2019

Wystawa Wojciecha Sternaka "Dwie z dróg"

Galeria Muzeum Stanisława Staszica zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Wojciecha Sternaka pt. "Dwie z dróg", który odbędzie się w piątek 18 stycznia, wyjątkowo o godz. 17.30, w siedzibie Muzeum przy ul. Browarnej 18.

Ferie zimowe w Muzeum Staszica

Muzeum Stanisława Staszica zaprasza na trzy spotkania poświęcone wybranym obiektom z muzealnej kolekcji, dziejom domu Stasziców na Zamościu oraz fotografii w podróży.

09 stycznia 2019

Salonik Literacki "Stany nagłe"

Muzeum Stanisława Staszica oraz Nieformalna Grupa U-TWÓR zapraszają na Salonik Literacki pt. "Stany nagłe", który odbędzie się we wtorek 15 stycznia br. o godz. 18 w siedzibie Muzeum przy ul. Browarnej 18.

04 stycznia 2019

Muzeum w Święto Trzech Króli

Muzeum Stanisława Staszica w Pile informuje, że w niedzielę 6 stycznia 2018 r. w Święto Trzech Króli będzie zamknięte dla zwiedzających.

24 grudnia 2018

Salonik Literacki " W blasku Betlejemskiej Nocy"

Muzeum Stanisława Staszica zaprasza na ostatnie tegoroczne spotkanie Saloniku Literackiego "W blasku Betlejemskiej Nocy", które odbędzie się w piątek 28 grudnia o godz. 18.30 w siedzibie Muzeum przy ul. Browarnej 18.

24 grudnia 2018

"Obóz jeniecki w Pile 1914-1919. Wspomnienia jeńców" już w sprzedaży!!!

Ze względu na duże zainteresowanie publikacją przygotowaliśmy dodruk książki, która od piątku 21 grudnia jest ponownie dostępna w sprzedaży w cenie 35 zł za egzemplarz. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

20 grudnia 2018

Wojenny dziennik dziewczynki nagrodzony w Warszawie!!!

Dnia 29 listopada 2018 roku w Domu Literatury w Warszawie odbyło się wręczenie nagród imienia Witolda Hulewicza. Laureatami tegorocznej XXIII edycji zostali: Wiesława Szczygieł, Joanna Kościelnik-Mańczak i Marek Fijałkowski otrzymując nagrody za polskie wydanie książki Piete Kuhr "... znów się tam spotkamy. Wojenny dziennik dziewczynki 1914-1918." Pierwsza z pań jest redaktorką publikacji, druga zajęła się przekładem na język polski, a za konsultację historyczną, przypisy i wybór fotografii odpowiadał kustosz Muzeum Okręgowego w Pile M. Fijałkowski. Muzeum Stanisława Staszica w Pile było mecenasem i wydawcą publikacji.

11 grudnia 2018

Wystawa 10. Międzynarodowe Biennale Miniatury w Galerii Muzeum Stanisława Staszica

Galeria Muzeum Stanisława Staszica w Pile oraz OPK Gaude Mater w Częstochowie zapraszają na wernisaż wystawy 10. Międzynarodowe Biennale Miniatury, który odbędzie się w piątek 14 grudnia o godz. 18 w siedzibie Muzeum przy ul. Browarnej 18

10 grudnia 2018

Spektakl "Rozmawiaj z kobietą po pięćdziesiątce, a przed setką"

Muzeum Stanisława Staszica w Pile oraz Nieformalna Grupa U-Twór zapraszają na Salonik Literacki, który odbędzie się we wtorek 11 grudnia o godz. 18 w siedzibie Muzeum. W programie spektakl poetycko-muzyczny pt. "Rozmawiaj z kobietą po pięćdziesiątce, a przed setką" i spotkanie autorskie z członkami Klubu Poetyckiego "Opal" ze Szczecinka.

07 grudnia 2018

Wystawa "Plakaty patriotyczne z okresu walk o niepodległość 1918-1921" w Regionalnym Centrum Kultury w Pile

Od środy 5 grudnia w Regionalnym Centrum Kultury - Fabryka Emocji w Pile można oglądać wystawę "Plakaty patriotyczne z okresu walk o niepodległość 1918-1921" nawiązującą do jubileuszu 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszystkie zaprezentowane plakaty pochodzą ze zbiorów Centralnej Biblioteki Wojskowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Wystawę przygotowało Muzeum Stanisława Staszica w Pile.

kom. +48 798898001